Pożoga Rzymu (roleplay) {{ currentPage ? currentPage.title : "" }}

Typ konfliktu: wojna roleplayowa

Ramy czasowe: 12 października 2019 - 3 listopada 2019

Miejsce: Mikroblog

 

Przyczyny: Prowokacyjny ślub cesarza DivusaAugustusa z Nyed

Wynik: ugoda Cesarza z Albanem

Skutki: Alban współwładcą Rzymu, śmierć Cesarza, przejęcie władzy przez Imperium Nieumarłych

 

Bitwy:

 

Strony konfliktu: Pożoga Rzymu, Nieumarli -Armia Nieumarłych,

Dowódcy: Alban12, Xertix, Szkjeletor

Siły: kilkanaście osób

Straty:

Strony konfliktu: Rzym, Krąg Actimela -Praetoriae Cohortes Actimeli, -Legion Stuleja, Najemnicy

Dowódcy: DivusAugustus ✝, Nyed, MuchomorNieprze, BloedeNordling, Armers

 

Siły: kilkanaście osób

Straty:

Pożoga Rzymu - konflikt zbrojny, roleplay, jedna z wojen mikroblogowych, mający miejsce w okresie 12 października - 3 listopada 2019 roku. Był on jednym z największych pod względem liczebności uczestników konfliktem na Mikroblogu.

Geneza

Po uprzednim usunięciu konta Przybysz ogłosił się cesarzem Rzymu i przybrał imię DivusAugustus. Pewnego dnia zorganizował nieplanowany ślub z Nyed, córką Albana12. Ceremonia spowodowała ogromne wzburzenie wśród społeczności Mikrobloga, gdyż wydarzenie łamało standardy organizacji mikroblogowych ślubów. Divusowi zarzucano organizację uroczystości bez zapowiedzi, brak uzyskania zgody ojca panny młodej oraz obrazoburczy charakter wydarzenia. Najgłośniejszy sprzeciw wysunął Alban, który domagał się unieważnienia ślubu. Otrzymał on poparcie części Dzidowców, którzy zdecydowali się wszcząć rebelię przeciwko cesarzowi. Buntownicy założyli oddziały Pożogi Rzymu, które miały na celu obalenie Divusa i podpalenie miasta, a na ich czele stanął Xertix. Po pewnym czasie sojusz z Pożogą zawarła Armia Nieumarłych pod wodzą Szkjeletora. Augustus wraz z małżonką zbiegli do Rzymu, zaś stronnicy Albana rozpoczęli przygotowania do szturmu.

12 dni Albana

Po ucieczce Divusa i Nyed do Rzymu, Alban ogłosił, że osobiście wybiera się do miasta aby odbić córkę. Przedstawił plan swojej podróży, która miała zająć mu dokładnie 12 dni i 11 godzin. Wraz z Albanem, w stronę Rzymu ruszyły oddziały Pożogi i stronnictw z nią zaprzyjaźnionych.

Przygotowania do obrony

Gdy rebelianci ogłosili, że przygotowują się do szturmu na Rzym, w mieście zarządzono rozpoczęcie przygotowań do obrony. Cesarz Divus zwołał pretorian oraz legionistów, a Nyed zdecydował się zamknąć w bezpiecznym miejscu i przydzielić jej osobistego ochroniarza w postaci Warararara. MuchomorNieprze, oficer Praetoriae Cohortes Actimeli, przybocznej straży cesarza, postawił swoich ludzi w stan gotowości. Tymczasem BloedeNordling, jeden z legionistów, zaproponował Augustusowi utworzenie elitarnego oddziału, celem stłumienia rebelii. Cesarz udzielił zgody i błogosławieństwa Nordlingowi i tak oto powstał Legion XXIII "Stuleja". Bloede otrzymał stopień centuriona nowej formacji i rozpoczął werbunek nowych członków. Cesarz zdecydował się również wzmocnić swoje siły o najemników Armersa. Po kilku dniach wojska cesarskie były przygotowane do oblężenia. Tymczasem oddziały Pożogi coraz bardziej zbliżały się do miasta...

Porozumienie Albana z cesarzem

Gdy po 12 dniach rebelianci dotarli pod mury Rzymu, wszystko wskazywało na to, że dojdzie do nieuniknionej walki. Zaskakującym zwrotem akcji okazała się propozycja pokojowego rozwiązania konfliktu. Po długich negocjacjach cesarz zdecydował się odstąpić Nyed Albanowi i uczynić go współwładcą Rzymu do momentu osiągnięcia przez cesarzową 16. urodzin. Po osiągnięciu tego wieku Nyed miała rządzić Rzymem wspólnie z Divusem.

Zdrada Nyed

Po podpisaniu rozejmu między Divusem a Albanem sytuacja względnie się uspokoiła, choć na ulicach miasta wciąż stacjonowały oddziały Pożogi i legioniści. Spokój jednak nie trwał długo, bowiem Armia Nieumarłych, zawiedziona pokojowym rozwiązaniem konfliktu, nie chciała zrezygnować ze zbrojnego podboju Rzymu. Chcąc wywołać chaos w mieście, Szkjeletor zorganizował tajną naradę z oficerami Armii Nieumarłych, podczas której zaplanowali porwanie i morderstwo cesarzowej. W niewiadomy sposób, spotkanie zostało wykryte przez Nyed, która zdemaskowała plany radykalnego odłamu rebeliantów. Po długich negocjacjach Nyed zgodziła się udzielić wsparcia Nieumarłym, w zamian za pełnię władzy po przejęciu przez nich miasta. Cesarzowa ukradła i przekazała Armii Nieumarłych część kosztowności ze skarbca, a także uzbrojenie legionów. Po tym jak Divus, nieświadomy jeszcze zdrady małżonki, wziął z nią rozwód i wygnał z miasta, szanse AN na przejęcie władzy były tak wysokie, jak nigdy przedtem. Jedynym problemem pozostawał cesarz...

Zamach na cesarza

Plan Armii Nieumarłych zakładał zabójstwo Divusa, zaś po zamachu oddziały rebeliantów miały wyjść na ulice i zaatakować legionistów. Chcąc wyeliminować Augustusa, Szkjeletor zwabił go, pod pretekstem rozmowy, po czym dźgnął go nożem. Po chwili kolejny cios zadała Nyed. Rany nie okazały się jednak śmiertelne, a cesarz zdążył uciec z miasta, opróżniając przy tym skarbiec. Mimo że zamach się nie powiódł, Rzym był w tym momencie pozbawiony władcy. Wykorzystując anarchię, oddziały Armii Nieumarłych wszczęły walki uliczne, podczas których w mieście wybuchł pożar. Został on jednak szybko ugaszony przez Aragonesa, przy pomocy moczu.

Rzym pod okupacją Nieumarłych

Gdy Rzym został pozbawiony cesarza, przejęcie władzy przez Armię Nieumarłych było tylko kwestią czasu. Gdy to nastąpiło, miasto przekształcono w Komunę Rzymską, pod protektoratem Imperium Nieumarłych. Obowiązującym ustrojem w mieście został komunizm, zaś Nyed pełniła władzę marionetkową. Rzeczywisty wpływ na politykę miała Rada Nieumarłych pod wodzą Szkjeletora. Na mocy dekretu władz okupacyjnych, wszystkie oddziały cesarskie miały złożyć broń i zadeklarować wierność Nyed oraz IN. Legion Stuleja, podobnie jak reszta legionów, został włączony do Armii Nieumarłych. BloedeNordling pod groźbą kary śmierci złożył hołd Imperium Nieumarłych, po czym, w uznaniu zasług w walce, został mianowany generałem Armii Nieumarłych. Jego oddział w czasach okupacji wziął udział w kilku akcjach przeciwko anarchistom. Z dnia na dzień Armia Nieumarłych likwidowała ruch oporu w Rzymie. W czasach dyktatury Nieumarłych odznaczono również Aragonesa, w zasługę za ugaszenie pożaru. Otrzymał on tytuł Hospodara Wołoskiego, lennika IN.

Powrót Pretorian i śmierć cesarza

Gdy wydawało się, że ślad po cesarstwie zostanie całkowicie zatarty, do Rzymu powrócił MuchomorNieprze, prawa ręka Divusa. Rekrutował on nowych członków PCA, w tym Artikartiego. W międzyczasie Mikroblogiem wstrząsnęła wieść, że cesarz nie żyje. Popełnił on samobójstwo przez wypicie cykuty. Przed śmiercią zdążył dać wskazówki dla Pretorian i mianował Muchomora przywódcą. Nieprze przekształcił Praetoriae Cohortes Actimeli w Krąg Actimela i dalej kontynuował zbieranie członków. Właśnie wtedy do drużyny Muchomora dołączył Bloede, który został przy tym uznany przez Nieumarłych za zdrajcę i skazany na śmierć. W podobnej sytuacji znalazł się Aragones, który również zdecydował się zasilić szeregi Kręgu. Jednakże, w przeciwieństwie do Nordlinga, nie stracił on posady nadanej mu przez Szkjeletora, choć formalnie również uznano go za zdrajcę.

Epilog

Po śmierci DivusaAugustusa i opuszczeniu Rzymu przez Krąg Actimela sytuacja stopniowo się uspokajała. Po kilku dniach członkowie drużyny Muchomora przenieśli się na DC, zaś roleplay dobiegł końca.

Autor: Xertix (+ minimalne edycje GE)

Ostatnia edycja: 28.01.2024

{{{ content }}}